X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

...*من و المان...*

*ورود اسپانیایی ها ممنوع!این جا جایی برای ان ها نیست*!

طبیعت مازندران

مازندران دارای اب و هوایی مرطوب و شرجی است.و در تابستان (در ماه مرداد)هوا بسیار گرم و شرجی و خسته کننده می شود.

حتی در بعضی اوقات به شدت گرم میشود که از یک اتاق به اتاق دیگر رفتن باعث عرق کردن و گرمایی غیر قابل تحمل میشود.

اما وقتی در جنگل های زیبا به سر می بریم بسیار لذت بخش است.مناطق بابل_بابلکنار به سمت روستای لفور بسیار طبیعت زیبا.دلنوازی دارد.بزرگترین سد خاکی خاورمیانه در روستایی به نام لفور و بر رودخانه ای به نام بابل رود   بنا شده است.

در پشت این سد راهی دارد که به امامزاده گزو منتهی می شود و حدود5کیلومتر با لفور فاصله دارد. و دارای ابشار های زیادی است و بلندی بزرگ ترین ابشار ان نزدیک به 60متر می شود که دارای سراشیبی هایی است و در کنار ان دره ای وجود دارد که برای پایین رفتن (برای اینکه به محلی که ابشار قرار دارد برسی) باید احتاط فراوانی کرد . وقتی سد را رد می کنیم به تابلویی میرسیم که رویش نوشته شده امام کلا. راه رسیدن به امام کلا پیچ های ملایم دارد و درختان که در سایه ان ها احساس خنکی می کنیم. نام قدیم امام کلا. شاه کلا بود که بعد از انقلاب نام ان را تغییر داده اند.

درناحیه بابل کنار روستا های فراوانی دارد که شامل:دراز کلا.شیردار کلا.گاونکلا.رئیس کلا.سید کلا.قران تالار و...می شود.

قبرستان های این روستا ها بسیار زیبا ست.دارای درختان کهن سال با قطر های زیاد هستند وگاهی اوقات  انسان در ان جا احساس ترس تمام بدنش را فرا میگیرد.ولی در هر صورت جای با صفا و زیبایی است و چشم اندازی چشم نواز دارد.

خانه های ان ها بیشتر ویلایی و نوساز است و شیروانی هایی که با خوردن باران به ان ها انسان دوست دارد در ایوان خانه بنشیند و با خانواده سخن بگوید.به خصوص وقتی از گذشته و از چگونگی زندگی در زمان های پیش با احساس و با چشمانی اشک الود سخن میگویند جزابیت باران و سخن بزرگان دل چسب تر میشود.

وقتی از بابل کنار به سمت شیرگاه(سوادکوه)می روی سدی به نام سنبل رود وجود دارد که محل تفریحی است و بسیار معروف است.

امیدوارم این متن باعث سفر کردن شما به منطقه بابلکنار بشود.وباعث بشود که ایران خودمان را بیشتر بشناسیم.و از جاذبه این مکان ها لذت ببرید.

هم زیارت هم سیاحت..

خوش بگذره (انیتا)

عکسم براتون میزارم تا اخر هفته بعدنوشته شده در شنبه 11 مهر‌ماه سال 1388ساعت 04:50 ب.ظ توسط انیتا نظرات (8)


Design By : Pichak